Jezero na golfovém hřišti - Golf Hostivař

Představujeme

Ve zkratce

-30. 11. 2021

Hostivař jede na Kácov - akce po hostivařské členy

Hostivař jede na Kácov – akce po hostivařské členy

Hostivař jede

První ročník akce „Hostivař jede“ se uskutečnil předposlední říjnový víkend v Panorama Golf resortu v Kácově. Na premiérovou akci, jejímž programem byl dvoudenní turnaj dvojic s ubytováním na hřišti, se vydalo čtrnáct statečných.

I přes prvotní horší předpověď se počasí nakonec vydařilo na výbornou a hostivařští hráči hráli na kácovském hřišti za doprovodu sluníčka a ve zhruba 10 stupních Celsia. Po oba dny byli všichni dostatečně zásobováni čajem, svařákem, … i ostřejšími nápoji. Ohlasy po akci byly jen pozitivní, zaznívala spousta díků a i to nás motivuje k plánování dalšího výjezdu „Hostivař jede“ na jaro příštího roku. Kam se pojede, kdy přesně a za jakých podmínek, to se dozvíte již brzy. Pevně věříme, že tentokrát s námi pojedete i vy. ◾

Matěj Dias je borec

Na konci září skončila letošní Regionální Tour Mládeže Západ B, kterou pořádá ČGF jako sérii třiceti turnajů pro mládež do 18 let. Tento rok naši hráči opanovali většinu kategorií v celosezonních žebříčcích. V kategorii mladších žáků a žákyň (7–12 let) vyhrál Matěj Dias, v kategorii starších žáků a žákyň (13–14 let) vyhrál Matúš Cedzo a v nejstarší kategorii (15–18 let) skončil na 3. místě David Mareček. Matěj Dias také vyhrál absolutní žebříček celé soutěže, které se letos zúčastnilo 329 hráčů. Matěj tím navíc obhájil triumf z minulého roku, a to teprve jako druhý hráč za dvanáctiletou historii soutěže. Všem mladým hráčům děkujeme za jejich vzornou reprezentaci. ◾

Ondřej Mach, Matúš Cedzo a Tadeáš Červenka,

Ondřej Mach, Matúš Cedzo, a Tadeáš Červenka,

Skvělá trojka

Hned tři golfisté, Ondřej Mach, Matúš Cedzo a Tadeáš Červenka, splnili nominační kritéria a byli vybráni do Regionální tréninkové skupiny ČGF. To znamená, že celý příští rok budou kromě naší výkonnostní skupiny také součástí tréninkového systému České golfové federace. Zkušenosti nasbírají od reprezentačních trenérů pod vedením zkušeného národního kouče Harryho Scota. Gratulujeme, jsme na vás nesmírně hrdí a věříme, že další rok se k vám přidají další hostivařské mladé naděje. ◾

Se školou na golf

V rámci dlouhodobého projektu Se školou na golf spolupracujeme nově se ZŠ Nad Přehradou. Náš golfový kroužek pro děti tam od září navštěvuje šest nadějných mladých budoucích golfistů. ◾

Vánoční golfové karty - dárek k Vánocům

Vánoční golfové karty – dárek k Vánocům

Vánoční golfové dárky

Celý prosinec můžete na recepci našeho klubu pořídit nabité dárkové karty se speciálním vánočním bonusem 30 %. Vybrat si můžete z pěti nových motivů s fotografiemi našeho hřiště. Zastavte se na recepci, vyberte si motiv a nabijte kartu libovolnou částkou. Čerpat ji můžete kdykoliv. ◾

Jezero na golfovém hřišti - Golf Hostivař

Jezero na golfovém hřišti – Golf Hostivař

Jezerní výlov

Začátkem listopadu jsme začali vypouštět naše jezero na jamce Poslední koupel. Je potřeba po několika letech provést odbahnění a pravidelnou údržbu. V době vydání magazínu ještě nevíme, kolik věcí kromě bahna vylovíme, ale tušíme, že to budou tisíce míčů, pár holí, deštníky a další poklady. S nálezy z jezerního dna se vám pochlubíme na našem facebooku a instagramu. ◾

Beach volejbal v areálu Golf Hostivař

Beach volejbal v areálu Golf Hostivař

Hadice do jistí

V parných dnech se na našem beachvolejbalovém hřišti nedalo úplně dobře hrát, protože rozpálený písek pálil do chodidel sportovců. Pro příští sezonu jsme nainstalovali hadici s vodou, aby si sportovci mohli ochladit hrací plochu. ◾

Dárkové poukázky na masáže Green Relax

Dárkové poukázky na masáže Green Relax

Zimní novinky studia Green Relax

Pro letošní zimu jsme pro vás připravili několik novinek. Došlo k rozšíření masáží na další dny v týdnu, ve kterých se můžete těšit na skvělé lymfatické masáže naší nové kolegyně Jany. Kromě detoxikačních a regeneračních účinků mají lymfodrenáže pozitivní vliv na metabolismus i imunitní systém! Už tradičně jsme připravili vánoční edici dárkových poukazů, které si můžete zakoupit on-line v elektronické nebo tištěné podobě. Vybrat si můžete z několika variant poukazů v cenách od 490 do 3 600 Kč a jejich součástí je i malý dárek. Objednávky masáží i poukazů zvládnete na pár kliknutí na www.greenrelax.cz. ◾

Automatický externí defibrilátor v areálu Golf Hostivař

Automatický externí defibrilátor v areálu Golf Hostivař

První pomoc

Naše recepce je nově vybavena automatickým externím defibrilátorem. Na bezpečnost všech našich návštěvníků se snažíme dbát, proto také pevně věříme, že přístroj, který umí analyzovat srdeční rytmus a v případě potřeby podat elektrický výboj pro jeho obnovu, nebudeme v praxi potřebovat. Štěstí ale přeje připraveným, a tak kromě pořízení defibrilátoru absolvují naši zaměstnanci během zimních měsíců kurz první pomoci. ◾

O štok výš

Od začátku října stavíme další patro naší klubovny. Děkujeme za pochopení všem hráčům, kterým jsme během podzimních dnů mírně snížili komfort vstupu do budovy. Těšíme se na nový vzhled, během zimy bychom měli patro dostavět, na jaře se budou dokončovat interiéry. Od nové sezony už by měl být opět zpřístupněn vstup na hřiště přes recepci. ◾

Z deníku naší reprezentace:

7. místo na MČR družstev do 14 let

Tým ve složení Adéla Brychtová, Ondřej Mach, Tadeáš Červenka a Matěj Dias 

Poslední soutěžní víkend ČGF se nesl ve znamení finále mistrovství ČR družstev mládeže. Naše družstvo do 14 let se s nejlepšími týmy v republice utkalo na hřišti ve Svratce. Do finále jsme se probojovali po dlouhých sedmi letech!

Hned v prvním kole pavouka narazil náš tým na favority celého turnaje z GC Brno. Zde bohužel tým z moravské metropole potvrdil roli favorita a zvítězil ve čtvrtfinálovém utkání 4:1. Tím nás odsoudil k bojům o 5.–8. místo. V semifinále jsme narazili na „sousedy“ z Hodkoviček a po lítém boji a těsném výsledku 3:2 se opět radoval soupeř. V nedělním finále na nás tak zbylo utkání o 7. místo, ve kterém naši hráči doslova přejeli Valašský GK, když po výhrách v dopoledních foursomech a zisku potřebných bodů v odpoledních singlech soupeř kapituloval a utkání se nedohrávala. Konečný výsledek utkání tak byl 3,5:1,5.

David Kula s hostivařskými holkami

Tým žen bere stříbro ve 2. lize

Družstvo žen, 2. liga – B (Střed a Jih): Adéla Brychtová, Erika Kotková, Anežka Pavlíčková a Kačka Kulová.

Druhá liga odstartovala na začátku června dvěma koly na rány v Benátkách nad Jizerou a už zde holky ukázaly, že letos budou bojovat o postup. V Benátkách skončily na průběžném 2. místě.

Finále se letos hrálo poslední červencový víkend na hřišti v Hluboké nad Vltavou. Odstartovalo třetím kvalifikačním kolem na rány, ve kterém zazářila hráčka naší výkonnostní skupiny Adéla Brychtová. Zahrála 76 ran, což byl čtvrtý nejlepší výsledek ten den. Díky dalším skvělým výkonům ostatních hráček udržel tým po kvalifikaci 2. místo.

Ve vyřazovací jamkové části naše holky čekalo ve čtvrtfinále družstvo Českého golfového klubu, se kterým si poradily hladce 3:0. Semifinále se hrálo týž den odpoledne. Soupeřkami byly ženy z Poděbrad. I tentokrát slavily hostivařské hráčky vítězství, a to 2:1. Po náročném sobotním programu a třech osmnáctkách ve dvou dnech tak na holky čekalo finále a boj o postup proti týmu Albatrossu. Holky se v nepříznivém počasí bily statečně, nicméně Albatross potvrdil roli favorita (průměr HCP hráček Albatrossu byl +2,2), a tak naše holky na závěr braly krásné 2. místo.

Extraliga mužů - Golf Club Hostivař

Extraliga mužů – Golf Club Hostivař

Extraliga mužů – finále 2021

Tým ve složení Dominik Pavouček, Ondra Melichar, Lukáš Broda, David Štrouf, David Srb, Filip Horáček, Adam Krbec, Jan Hájek a Petr Mandera 

Ve dnech 28. 7. – 31. 7. 2021 se náš tým zúčastnil čtvrtého kola na rány a následně bojů o medaile na Mistrovství ČR družstev. Na Karlštejn přijeli tým podpořit i nenominovaní hráči Jan Přerovský, Jakub Srb a Jan Gajdošík.

Po čtyřech kolech na rány jsme byli na 7. místě a to nám zaručilo možnost bojovat o medaile tak jako vloni, kdy jsme skončili druzí. V boji o postup mezi čtyři poslední družstva jsme porazili našeho loňského přemožitele z finále na Čeladné a mistry ČR 2020 – Beskydský golfový klub. Obrovský úspěch a rázem jsme byli opět v bojích o titul.

V zápase o postup do finále nám stál v cestě Greensgate GC. Tento tým jsme vloni naopak vyřadili v boji o postup mezi čtyři poslední týmy my. Po dopoledních čtyřhrách to vypadalo nadějně – vedení 2:1, ale odpolední dvouhry vyzněly pro soupeře a celková prohra 3:6 nás poslala do boje o 3. místo. Tam jsme měli za soupeře Prague City GC, tedy Zbraslav. Po poledni jsme opět vedli 2:1, po odpoledních dvouhrách byl nakonec stav utkání 4,5:4,5 a musela rozhodnout rozehrávka. Hrála se formou čtyřhry, hraná na tři jamky do momentu, kdy jeden tým vyhraje jamku. Hned na první jamce rozehrávky zahrál soupeř PAR a my pouze BOGEY a bylo po medailích.

Letos se k nám štěstí prostě obrátilo zády, ale nedá se nic dělat, je to sport. Opětovné umístění našeho týmu mezi čtyřmi nejlepšími týmy v ČR považujeme za obrovský úspěch a touto cestou bych chtěl klukům poděkovat.

Ondřej Melichar jsou s Dominikem golfoví přátelé

Ondřej Melichar jsou s Dominikem golfoví přátelé

Pavouček válí

Od 15. do 17. července se na Černém Mostě odehrálo Mezinárodní mistrovství České republiky MID-amatérů (hráčů nad 25 let). V bezmála stočlenném mezinárodním startovním poli se objevili i dva naši extraligoví hráči – Dominik Pavouček a Ondřej Melichar. A dalo by se říci, že turnaj byl koncert právě našich hostivařských hráčů. Dominik i Ondra figurovali od prvního do posledního kola na prvních dvou místech. Nakonec po Ondrově nezdařeném útoku na 18. jamce a zapsaném bogey slavil vítězství Dominik Pavouček s celkovým skóre 211 ran a stal se tak mezinárodním mistrem ČR mezi MID-amatéry pro rok 2021. Druhý Ondra Melichar zahrál v součtu 214 ran.

Dominik pak přidal ještě vynikající 3. místo na Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány, které se konalo na Kunětické hoře. ◾