Akademie Golf Hostivař

Představujeme

Ve zkratce

-27. 6. 2021

Kopeček zmrzliny

Jestli udeří čtyřicítky, bude potřeba se osvěžit. Zmrzka je ideální. Kopeček zmrzliny zdarma dostanete za odměnu pokaždé, když při turnaji nebo při hře nesoutěžního výsledku zahrajete birdie. Mlsat na náš účet můžete po celé prázdniny. ■

Akademie v pondělí zdarma

Po celé prázdniny hrají děti do 15 let každé pondělí hřiště akademie zdarma. Využijte toho a pořádně potrénujte krátkou hru. ■

Dolů už nemusíte

Od letošní sezony je nově zabudovaný platební terminál přímo na vydavači míčů. Golfisté si tak rovnou navolí počet košů, zaplatí a mohou vyrazit na trénink, aniž by museli chodit platit na recepci. ■

Do finále jsme nepostoupili

V sobotu 5. června 2021 bojoval náš tým chlapců do 18 let o postup na finále mistrovství ČR.

Tým ve složení Matúš Cedzo, Denis Kalina, David Mareček a Viktor Kvasnička skončil na 9. místě z 16 přihlášených týmů. Do finále postupují bohužel jen první čtyři. Družstvo vedl zkušený hráč a kapitán David Srb. Výjezdu se zúčastnil také hlavní trenér dětí a mládeže Pavel Fulín.

„Chtěl bych klukům poděkovat za vzornou reprezentaci GC Hostivař, i když to tentokrát nevyšlo. Musím vyzdvihnout skutečnost, že tvoří dobrý tým a jsou skvělou partou, což je dobrý předpoklad pro jejich další výkonnostní růst. Celý tým nás může v této kategorii reprezentovat i v příští sezoně,“ říká Pavel Fulín.

 

Dalekohledem až na Říp

Na odpališti sedmičky je od dubna umístěn dalekohled, který pro naše golfové hřiště zakoupila společnost FINEP. Prezident klubu Jiří Martinka ho slavnostně pokřtil společně s obchodním a marketingovým ředitelem společnosti FINEP HOLDING, SE, Davidem J. Wodinským. Máte tak nově možnost dohlédnout nejen do všech koutů Prahy, ale při dobré viditelnosti třeba až na Říp! Krásné slunné dny teď k rozhlédnutí po krajině přímo vybízejí. ■


Adam Kratochvíl v nové roli

Adam se stal novým vedoucím TCM a sportovního golfu. Dlouholetý maršál a rozhodčí České golfové federace má nově na starosti mládež v regionu Západ B (Praha, Středočeský a Ústecký kraj) a také má pod taktovkou hostivařskou reprezentaci, tréninkové centrum mládeže a sportovní golf. Adam koordinuje výkonnostní skupinu, stará se o naše reprezentanty a především dohlíží na chod celého našeho tréninkového centra. Pro členy našeho klubu začne brzy pořádat také sportovní výjezdy a meziklubová utkání. ■

Zmrzlinárna Míček

Všimli jste si? Zmrzlinárna u driving range změnila kabát, má nové logo a název. Vyzkoušeli jsme za vás i její zmrzliny a stojí to za to. Odměňte se po tréninku, hře nebo jen tak. ■

 

Nadupaný víkend

Druhý červnový víkend se odehrála první kola ligových soutěží. Na Kácově odehrál tři kola náš extraligový tým mužů a momentálně se drží na 7. postupové pozici. Družstvo hrálo ve složení Lukáš Broda, Jan Hájek, Filip Horáček, Adam Krbec, Ondřej Melichar, Dominik Pavouček, David Srb a David Štrouf s kapitánem Pavlem Fulínem. Na konci července čeká kluky poslední kvalifikační kolo na rány na Karlštejně a poté již vyřazovací boje, v kterých obhajujeme loňské stříbro.

Výborně do letošní sezony vstoupilo i naše druholigové družstvo žen. V Benátkách podaly kvalitní a stabilní výkony, díky kterým se drží po prvních dvou kolech na druhé pozici. Družstvo hrálo ve složení Adéla Brychtová, Erika Kotková, Kateřina Kulová a Anežka Pavlíčková s kapitánem Davidem Kulou. Finále II. ligy se bude hrát na Hluboké. Holkám držíme palce v bojích o postup do I. ligy.

„Hostivařský klub letos získal díky dobrým výkonům našich hráčů znovu status Tréninkového centra mládeže. Díky tomu jsme schopni poskytovat našim hráčům ve výkonnostní skupině nadstandardní výhody a naši hráči nám to v první části sezony splácejí výbornými výkony. V celosezonní soutěži družstev našeho regionu – Pohár klubové mládeže – jsme průběžně na prvním místě a také v individuálních žebříčcích Regionální tour mládeže jsou naši hráči průběžně na předních pozicích (Matěj Dias – 1. místo kat. A, Matúš Cedzo – 1. místo kat. B, Denis Kalina – 1. místo kat. C). Skvělé jsou i letošní výkonnostní vzestupy naši hráčů, kdy každý turnaj snižují své handicapy,“ pochvaluje si Adam Kratochvíli, vedoucí TCM a sportovního golfu v Hostivaři.

Můj strom

Naši členové mají stále možnost pořídit si svůj hostivařský strom. Je pro vás hostivařské hřiště srdcovou záležitostí? Chcete na něm zanechat víc než jen ztracené míčky? Máte možnost. Vyberte si z naší nabídky strom a jeho konkrétní umístění a přesně tam se stanete součástí hostivařského hřiště. Každý strom může hrdě „nosit“ vaše jméno, a vy tak můžete mít o důvod víc se těšit na hostivařskou rundu. A třeba pak svému spoluhráči říct: „Tohle je MŮJ STROM.“ ■

Hostivařské turnaje na 16 jamek

Kromě již tradičních tour, které pořádáme v úterý, ve středu a ve čtvrtek, jsme vypsali turnaje, které byste určitě neměli zmeškat. Zapište si je do kalendáře a včas se na ně na federaci přihlaste, vypadá to, že o ně bude velký zájem. A pamatujte, že všechny víkendové turnaje hrajeme na 16 jamek. Více zde.

 

Dětské kurzy

Prázdniny patří hlavně dětem a i letos budeme mít připraven golfový program pro ty, co bez golfu v červenci nebo srpnu nechtějí být. Kurzy probíhají ve všední dny od pondělí do pátku od 9.30 do 16.00. V rámci golfového tréninku mají děti zdarma vstup na driving range, cvičné greeny, akademii a v případě špatného počasí vstup do indooru. Pro všechny máme připraven oběd a zajištěn pitný režim během dne. Menší děti čeká po obědě volný program a kreativní činnosti. Větší golf a zase golf. Kurzy spouštíme, pokud se přihlásí minimálně čtyři děti, maximálně jich ve skupině u mladších dětí bude dvanáct, u starších sedm. Dětští členové klubu mají slevu 10 %. Vice zde.

Toaleta při hře na ČTYŘCE

Při přechodu mezi jamkou č. 3 Okna a jamkou č. 4 Rezidenční máme nově umístěnu mobilní toaletu. Výstavba zděné toalety a úkrytu před bouřkou je v plánu společně s dostavbou zbývajících dvou jamek. ■

133 nových golfistů

Jarní běh úspěšného kurzu Budu golfista se blíží ke konci. Kurz tradičně pořádáme pro golfové nováčky, kteří se stanou našimi členy. Kurz je zcela zdarma a jeho letošní jarní běh přilákal 133 zájemců. Na další nadšence se těšíme zase na podzim. ■