Sloupek

Čest Hostivaře hájily na Kaskádě pouze ženy

-29. 11. 2018

Blanka Rokosová

Na třetím mistrovství ČR seniorských družstev na rány, které se uskutečnilo na brněnské Kaskádě 28. a 29. srpna 2018, startovaly dva týmy žen Golf Clubu Hostivař ve složení: A – kapitánka Hanka Pšeničková (HCP 17,9) a Blanka Rokosová (HCP 22,8), B – Mirka Plešková (HCP 20,6) a Dana Kyzlinková (HCP 25,7). Již prostým součtem handicapů bylo jasné, že nejedeme bojovat o místa na stupních vítězů, ale spíše o zlepšení loňského umístění. A to se naštěstí podařilo. Na prosluněné Kaskádě se opět ukázalo, jak příjemnou atmosféru dokážou senioři vytvořit, i když se na hřišti bojovalo velmi urputně. Kromě toho byly zaznamenáníhodné různé módní kreace, neboť téměř každé družstvo mělo na každý den speciální týmové oblečení. Popravdě – trochu jsme záviděly…

Sešlo se zde celkem 134 golfistů, z toho 38 žen. První den se soutěžilo formou fourball – better ball, druhé kolo pak hráli jednotlivci na rány. Organizátoři připravili kombinaci Železné a Dřevěné devítky a rozhodně seniory nešetřili. Pro druhý den vybrali nejtěžší navrtání na  šikminách členitých greenů – když prý jde o mistrovství republiky, tak to zvládneme. Zvládli jsme, byť ani singlisté tu nedokázali zahrát své nejlepší letošní výsledky. Družstvo seniorek Hostivař A nakonec obsadilo 12. příčku, družstvo B skončilo o tři místa dál. Vskutku vražedný souboj singlistek vyhrál tým Prague City před Poděbrady A a Karlštejnem.

Na fotografii zleva: Hanka Pšeničková, Blanka Rokosová, Dana Kyzlinková, Mirka Plešková