Vodní překážky jsou krásné, ale občas spolknou nějaký ten míč. V členitém terénu je vážně lepší zůstat na ferveji, protože z rafu kvůli bujné vegetaci často neodpálíte. Odehrávat z potoka je neskonale příjemnější zážitek než pálit z bahna. To jsou jen některé z rad, které by mohl našim čtenářům dát vítěz exotické dovolené v soutěži pro držitele VIP členství Golf Hostivař Petr Klaban. Z 270 hráčů, kteří si své VIP koupili do 20. ledna, se štěstěna usmála právě na něj.
Nebyl to ale první zájezd, který Petr díky VIP členství absolvoval, před dvěma lety dostal pozvánku účastnit se podobné výhry, a to od svého kamaráda Pavla Rutara. Ten vyhrál ve stejném losování zájezd do kolébky golfu, Skotska, a to včetně zážitku hry na samotném St. Andrews. Když se tedy letos Petr dozvěděl, že výlet na Mauricius je jeho, volba spoluhráče byla okamžitě jasná. Pobyt zahrnoval týdenní ubytování v resortu Heritage Le Telfair, polopenzi a plných 5 green fee na hřišti pro dvě osoby. Jak se tedy golfová dovolená na ostrově rumu a čokolády vydařila? „Všem mohu Mauricius na golf doporučit, zejména hotel Le Telfair a přilehlé hřiště Le Château. Vysoká úroveň nejen hřiště, ale i ubytování a stravy. Využít můžete wellness, bazén a další aktivity na hotelu. Jídlo naprosto excelentní, servis na úrovni pětihvězdičkového hotelu. O všechna přání se postará osobní asistent, kterého automaticky od hotelu dostanete. Zajistí tee time, transfery, rezervace restaurací, wellness a podobně. Určitě neváhejte a půjčte si auto, ať můžete kromě golfu vyrážet taky na výlety. Cílů je dost, my jsme viděli třeba vodopády Chamarel, muzeum známek, muzeum mušlí, sedmibarevné hlíny, …“ vyjmenovává Petr.
Samotné hřiště Le Château si hráči zahráli sedmkrát. „Troufám si tvrdit, že každou jamku jsme alespoň jednou zahráli v paru,“ říká Petr. Osmnáctijamkové hřiště s parem 72 nebylo v době jejich pobytu 100% vytížené, a tak měli pětkrát možnost jít jen ve dvou. „Jednotlivé jamky na sebe parádně navazovaly, některé měly poměrně velká převýšení či terénní vlny, jiné byly poměrně rovné a „čisté“. Byl zážitek hrát na některé greeny, které byly více než deset metrů pod úrovní hraného míče, a na jiné, které byly naopak více než šest metrů nad úrovní hraného míče,“ popisuje.
S parťákem hráli ze žlutých odpališť, ke kterým se vztahují následující parametry: čtyři třípary v délce 130 m až 175 m, deset čtyřparů v délce od 270 metrů do 385 metrů a čtyři pětipary v délce od 420 m do 470 metrů. Pokud nebyly flighty plné, za využití buggy se prý dalo hrát pod 4 hodiny. Po hře navíc přicházela jedna z lahůdek toho nadstandardního servisu. Místní caddy hole vyčistil a uschoval v prostorách klubu vzdáleného asi 700 m od hotelu, hráči navíc mohli využít elektrický shuttle, kdykoliv potřebovali. K úspěchu zájezdu přispělo i počasí. Jarních 26 °C víceméně bez deště, do toho příjemný vítr, který nekazil ani náladu, ani rány. „Navíc jsme měli půjčené buggy, které nás chránily nejen před případným deštěm, ale hlavně před žízní. V minibaru jsme si s ledem vozili vodu a pivo,“ vzpomíná Petr a vzkazuje velké díky klubu Golf Hostivař, díky němuž si tenhle zážitek mohl dopřát.