Téma

Buďte v obraze

-26. 11. 2019

Ať vám žádná novinka nebo zajímavá informace neunikne. Sledujte náš web, Facebook nebo Instragram. Chcete to černé na bílém? Tak tady je to nejdůležitější.

Nové výhody pro naše členy
Všem členům klubu nabízíme možnost zakoupení speciálního tréninkového balíčku. Držitelé členství Drive plus, Drive top, řádní členové a také rezidenti – ti všichni mohou vzít na hřiště až tři hosty, a to za ceny člena Drive. Jedinou podmínkou je, že půjdete všichni v jednom flightu společně. A nabídka navíc pro členy Drive top. Pořiďte členství Drive top svým nejbližším, manželovi, manželce, příteli či přítelkyni nebo dětem. Výhody zůstávají zachovány a cena ročního členství je velmi příznivá – 10 200 Kč. A to není všechno! Máte-li ve svém okolí dítě, studenta do 26 let nebo golfistu nad 65 let, můžete pro ně nyní zřídit zvýhodněné členství Drive top bez ohledu na vaše příbuzenské vazby. Roční příspěvek je 14 400 Kč. ■

Hostivařská devítka za 31 ran
Zdá se to nemožné? Jenže ono to opravdu jde. V rámci Eklektiku je to totiž ideální skóre, které můžete zahrát během některé z našich tour. Eklektik je systém, který vám během sezony počítá a analyzuje vaše výsledky na jednotlivých jamkách. Výstupem pak je ideální skóre, tedy součet vašich nejlepších výkonů jamku po jamce – sečtený jako jediná hra na hřišti. Jinými slovy to, na co máte, kdyby. Kdyby nekolísala forma, kdyby nefoukalo, kdybyste nebyli nervózní, kdyby vám přálo víc štěstí, kdybyste nekazili… kdyby golf nebyl golf. S 31 ranami vyhrála v roce 2019 Eklektik Alena Jinková, a to na dámské golfové tour. Součet 32 ran zahráli shodně Soňa Berková na Masters 50+ a Adam Kratochvíl při HCP středě. Takže teď už to jen zahrát v rámci jednoho kola. ■

Pitný režim na prvním místě
V létě jsme vám během parných dnů rozváželi na hřišti vodu. To abyste nepodceňovali svůj pitný režim a ve zdraví devítku dohráli. Rozdali jsme několik stovek neperlivých vod, které vám nejednou udělaly větší radost než dobře zahraný balon. Na podzim jsme vyměnili vodu za teplý čaj. Naši maršálové na vás prostě myslí. Tak neprochladněte. ■

Umíte básničku?
Ve čtvrtek 5. prosince do Hostivaře už tradičně zavítá Mikuláš s andělem a čertem. Zveme všechny malé účastníky dětských golfových kurzů i další zájemce na naši mikulášskou besídku. Připravte si básničky a písničky – Mikuláš a jeho pomocníci budou nadělovat. Pro děti z dětských golfových kurzů a pro členy klubu je vstup zdarma, pro ostatní je za poplatek 100 Kč. Rezervujte si místa na turnaje@golfhostivar.cz ■

Předvánoční zastavení
Je to milá tradice, v našem klubu ještě mladá, ale každý rok oblíbenější. Společné předvánoční setkání letos pořádáme v úterý 10. prosince od 18 hodin v klubových prostorách. Program je tradiční a proč ho měnit – – ozdobíme spolu vánoční stromek, zazpíváme a poslechneme si koledy, budeme lít olovo a pouštět lodičky ze skořápek vlašských ořechů. Dáme si svařák a hlavně si popřejeme krásné a klidné Vánoce. Vstup zdarma, těšíme se na vás. ■

Lampionový běh – vyrazte do nového roku
A další tradice, tentokrát na prahu nového roku naopak velmi aktivní. Novoroční běh, v roce 2020 už čtvrtý ročník. Trasa vede vede osvětleným hostivařským hřištěm a měří pět nebo deset kilometrů. Pokud jste běhání letos nezařadili na seznam vašich novoročních předsevzetí, můžete se vydat i na nesoutěžní trasu dlouhou 2,5 kilometru. Těšíme se na vás v neděli 5. ledna 2020. Startujeme v 17.15, registrace začíná v 16 hodin. I když je trasa osvětlená, nezapomeňte si s sebou kromě sportovní obuvi a dobré nálady vzít taky čelovku. ■


Přiveďte kamaráda, získáte dvě green fee
Máte mezi svými přáteli negolfisty nebo golfisty, kteří zatím nejsou členy našeho klubu? Změňte to a doporučte jim právě Hostivař. Jako uvítací dárek dáme vám i vašemu kamarádovi a našemu novému členovi dvě green fee – jedno pro vás, jedno pro něj. Podmínkou je pouze to, že nový člen v přihlášce uvede, že se hlásí právě na vaše doporučení. Doporučovat můžete, kolikrát chcete, jen je potřeba dodržet termín do 30. dubna 2020. ■

Trénujte každý den
Dva koše míčků, rozsáhlé tréninkové plochy, hřiště akademie, jedna hodina na indoorové rohoži denně. To vše až do 31. prosince 2020. Právě to všechno získáte, pokud si zakoupíte celoroční tréninkovou kartu za speciální cenu 3 600 Kč. Díky této kartě získáte vyjmenované služby o více než 50 % výhodněji oproti standardním ceníkovým cenám. Matematika je to jednoduchá, je potřeba si kartu zakoupit včas a dosyta využívat. Kartu si mohou koupit pouze členové Golf Clubu Hostivař. V prodeji již nyní! ■

Hra do konce roku zdarma
Každý den, od rána do večera, můžete hrát na naší hostivařské devítce zdarma. Stačí jen zaplatit členské příspěvky na rok 2020 už nyní. Jako poděkování za vaši věrnost získáte hru na hostivařském hřišti do konce roku zdarma. Platí pro ty, kteří měli v Hostivaři členství alespoň v sezoně 2019, a toto členství tak prodlužují. Členové, kteří mají fee zdarma v rámci svého typu členství, mohou pozvat do konce roku zdarma parťáka. Akce se vztahuje i na členy, kteří měli v sezoně 2019 přerušené členství a nyní si ho obnoví. ■

Zimní dětské golfové kurzy
Stále můžete zapisovat své děti do zimních dětských golfových kurzů. Termíny najdete na našem webu, vyberte ten, který se vám hodí nejvíce. Zimní golfové kurzy začaly v týdnu od 11. listopadu, přes Vánoce mají děti prázdniny a pak pokračujeme od ledna až do půlky března. A nebojte, dětem zima nebude, trénujeme převážně v indooru. ■

Káva od 7.00
Máte chuť na ranní kávu předtím, než otevírá Bistro Green? Rádi vám ji na recepci připravíme. Stačí si jen vybrat z naší Nespresso nabídky. ■

Kurzy zdarma
I letos proběhly golfové kurzy pro nové členy hostivařského klubu zdarma. Na dvě stovky nováčků prošly skupinovými tréninky pod vedením profesionálních trenérů. Další vlnu plánujeme na jaře 2020. Sledujte náš web. ■

 

Postup do první desítky družstev seniorek na MČR
BLANKA ROKOSOVÁ
Mistrovství ČR seniorských družstev na rány 2019 se uskutečnilo na náročném, ale perfektně připraveném hřišti Kunětická Hora. V barvách Hostivaře opět nastoupila dvě družstva žen ve složení kapitánka Blanka Rokosová (HCP 22,5) a Krista Synáčková (HCP 21,3) v týmu A, Mirka Plešková (HCP 21,4) a Soňa Berková (HCP 16,7) v týmu B. Desáté místo týmu B je dalším krůčkem mezi nejlepší a splněním loňských předsevzetí. V cestě k ještě lepším výsledkům stálo na dlouhém hřišti Kunětická Hora – z červených odpališť 5 496 metrů – přesně 97 bunkerů a poměrné množství těžkých roughů všude kolem. Byl to dobrý test psychické odolnosti, který po prvním dnu lépe vyšel týmu A, když skončil dělený devátý. Hrálo se systémem four ball, kdy se každé dvojici počítal lepší výsledek na jamce. Ovšem v singlech dokázala druhý den zazářit jen Mirka Plešková, která jako jedna z mála zahrála na svůj handicap. Mimochodem – o obtížnosti hřiště svědčí i to, že z celého pole napříč kategoriemi se podařilo zlepšit jedinému golfistovi! Na mistrovství ČR seniorských družstev na rány 26. a 27. srpna 2019 na Kunětické Hoře se přihlásilo celkem 16 dvoučlenných družstev seniorek 50+, dvě družstva master seniorek 65+, 15 čtyřčlenných družstev seniorů 50+, 11 družstev master seniorů 65+ a dvě družstva master seniorů 75+. Mezi ženami 50+ zvítězily golfistky GC Hodkovičky, další dvě příčky obsadily GC Mstětice B a A. O přísných pravidlech nejen na hřišti svědčí i to, že obhájkyně titulu z Prague City GC, a vzhledem k handicapům určitě i favoritky na letošním mistrovství (Anna Dzurenda HCP 2,9 a Blanka Dědečková HCP 4,4), byly hned po prvním dnu diskvalifikovány za neoprávněné hostování. ■

Repre týmy a jejich výsledky
► MUŽI – EXTRALIGA 2019: Lukáš Broda, David Štrouf, Filip Horáček, Adam Krbec, David Srb, Jan Gajdošík, Jan Hájek a Jan Přerovský. Kapitán Pavel Fulín. Výsledek: 7. místo a udržení extraligové příslušnosti i do další sezony. „To byl náš hlavní cíl, jelikož v letošním roce byl náš tým velmi citelně oslaben, a to kvůli nepřítomnosti Dominika Pavoučka po celou sezonu, nepřítomnosti Ondry Melichara ve finálových kolech a odchodu Milana Kotrby do jiného klubu. Společně s Lukášem Brodou totiž tito hráči tvořili páteř týmu. Bylo pro nás velmi důležité, že k nám přišel David Štrouf a že se zlepšili Filip Horáček, Adam Krbec a Jan Hájek. Jednoznačným tahounem byl Lukáš Broda. Chtěl bych poděkovat celému týmu za výkony a dobrou reprezentaci GC Hostivař,“ říká kapitán extraligového týmu mužů Pavel Fulín.


ŽENY: DRUHÁ LIGA: Erika Kotková, Kačka Kulová, Markéta Zrzavá, Natálka Pflegerová, Veroniki Štrosová, Markéta Polesná, Kristýna Hořejší, Anežka Pavlíčková, kapitán David Kula, Jan Přerovský. Výsledek: 8. místo.


► SENIORKY: Blanka Rokosová, Krista Synáčková, Mirka Plešková, Soňa Berková, kapitánka Blanka Rokosová. Výsledek: 10. místo.
► DRUŽSTVO DO 18 LET: René Donát, Oliver Sedláček, David Morozovič, David Přerovský, kapitán David Srb. Výsledek: 13. místo.
SMÍŠENÉ DRUŽSTVO MLÁDEŽE DO 16 LET: René Donát, Albert Fila, David Mareček, Denis Kalina, Natalie Pflegerová, Matúš Cedzo, kapitán David Srb. Výsledek. 8. místo.
SMÍŠENÉ DRUŽSTVO ŽÁKŮ DO 14 LET: David Mareček, Albert Fila, Natalie Pflegerová, Adéla Brychtová, kapitán Roman Chudoba. Výsledek: 10. místo. ■

Nenudíme se
TOMÁŠ DYMEŠ, HEAD GREENKEEPER


Rok 2019 byl v porovnání s předchozími o něco náročnější, k běžným starostem přibyla rekonstrukce plynu. Přišli jsme tak o dva greeny na drivingu, ty jsme pak na jaře museli celé znovu osít. Výkop plynovodu, který byl čtyři metry hluboký a osm široký, vedl přes celý driving, fairway jamek jedna, čtyři, pět, sedm a osm, částečně tee pětky a sedmičky a také přes green šestky. Ten jsme si už rok předem napěstovali na bývalém greenu jamky 1B. Na všechny narušené plochy jsme pokládali travní koberec, kterého bylo nakonec 1,5 ha. V této rekonstruované trase jsme museli znovu položit závlahu, opravit drenáže, znovu namodelovat terén včetně konstrukčních vrstev, přesadit už tak vzrostlé stromy a keře. Hurá, je to za námi a je to takřka k nepoznání. Na přání trenérů jsme udělali další změnu, zavezli jsme málo využívaný hluboký bunker na drivingu a tím se rozšířila hrací plocha. V květnu jsme se začali připravovat na setí nových tří jamek, měsíc po osetí ale prošly přes golf tři silné bouřky, které nám poměrně dost některá místa na nově osetých plochách poškodily. Takže znovu. Na podzim pracujeme na osévání dalších ploch a kamiony nám začínají navážet stromy pro nové hřiště. Sázíme, doděláváme a ještě dlouho se nudit nebudeme. ■

Školíme instruktory
V našich dětských kurzech rádi používáme výukové pomůcky SNAG. A aby je naši instruktoři uměli skvěle používat a výuka probíhala metodicky správně, konala se první vlna školení. Pod vedením zkušené lektorky Lenky Dvorské se na začátku listopadu proškolili David Srb, Tomáš Půlpán a Filip Hradecký. Díky speciálnímu proškolení můžeme efektivně využívat pomůcky SNAG i mimo náš areál, například ve školách, školkách a jiných prostorech.■

Pozor změna: Nový handicapový systém

Nový handicapový systém byl přijat jako celosvětový, tedy jednotný po celém světě. Nahradí postupně všechny dosavadní systémy. Neexistuje striktní datum přechodu, které by Evropská golfová asociace nařizovala, nicméně ČGF má v plánu na nový systém přestoupit začátkem roku 2020. Dojde k zásadní změně výpočtu handicapu, systém ale přinese i řadu dalších novinek. Doposud se HCP počítal na základě jednoho uhraného posledního výsledku vůči samotnému handicapu hráče. S přechodem na nový systém budeme počítat handicapový index (HCP) jako průměr nejlepších osmi z posledních dvaceti výsledků hráče. Samozřejmě systém obsahuje řadu opravných koeficientů pro různé situace, které ve výpočtu mohou nastat. Pro hráče nebude úplně jednoduché spočítat si HCP, ledaže by znal svých posledních 20 výsledků. Česká golfová federace připravuje řadu osvětových článků a vysvětlujících videí, aby hráči před novou sezonou byli dostatečně seznámeni s tím, co nový systém obnáší. „Naši členové mohou počítat s tím, že se ještě před začátkem nové sezony jejich HCP změní, a já budu samozřejmě připraven jim vysvětlit, na základě čeho výpočet proběhl, případně jakkoli pomoci,“ říká předseda Sportovně-technické komise GCHOS a manažer STK ČGF Honza Šonka. „Pro české hráče se toho ale zase tolik nezmění – stále budou mít jeden handicap, který se jim po každém uhraném kole upraví. Změnu tak pocítí nejvíce při samotném přechodu na nový systém, kdy pochopitelně s ohledem na jiný výpočet dojde k určitým změnám handicapu, a pak si budou muset zvyknout na poněkud jinou dynamiku samotných handicapových úprav,“ vysvětluje předseda handicapové komise ČGF a člen EGA Handicap Research Group Dalibor Procházka. ■